Název oboru: Elektrikář

Kód oboru: 26-51-H/01

Délka studia: 3 roky

Forma studia: denní

Stupeň vzdělání: střední vzdělání s výučním listem

Popis uplatnění absolventa oboru elektrikář v praxi

Absolvent získá střední odborné vzdělání a odbornou přípravu pro výkon povolání elektrotechnického charakteru k výkonu náročných činností v oblasti prací na rozvodech elektrické energie v obytných a průmyslových objektech, montáži, údržbě a opravách elektrických zařízení souvisejících s povoláním provozní elektrikář, elektromechanik, elektromontér, mechanik měřicích a regulačních zařízení. Absolvent má hlubší znalosti a dovednosti v oblasti senzoriky, zabezpečovací techniky, pneumatiky a elektropneumatiky a programovatelných automatů PLC.

Pro samostatnou činnost v oblasti rozvodu elektrické energie, montáže, údržby a oprav elektrických zařízení je nutné následně úspěšně vykonat zkoušky dle právních předpisů (vyhlášky č. 50/1978 Sb.) pro získání příslušné odborné způsobilosti
v elektrotechnice. Tuto zkoušku může vykonat v naší škole.

Absolvent oboru autotronik má vytvořeny základní předpoklady pro budoucí uplatnění v živnostenském podnikání. Absolvent tohoto studia může dalším studiem dosáhnout středního vzdělání s maturitní zkouškou.

Více informací o oboru